تبلیغات
زیست محیط زمین - شیوعM.S به دلیل آلودگی‌ زیست محیطی
زیست محیط زمین
یادمان باشد که زمین باید زنده بماند
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بسـم الله الـرحمن الـرحیـم

پس از حمد خدا و درود و صلوات بر محمد و آل محمد و با اهداء‌ سلام به شما کاربر و دوست گرامی.
محیط زیست زمین یکی از مهمترین ارکان سلامتی بشر است، که اگر به خوبی مورد توجه قرار نگیرد، باعث بروز مشکلاتی برای انسان می شود. پس وظیفه تک تک افراد بشر، حفظ این موهبتی است که خداوند به انسان ها عطا نموده است. در این وبلاگ سعی شده تا بیشتر مسائلی که در رابطه با زیست محیط است مورد بررسی قرار بگیرد. لطفا در صورت بازدید از صفحات این وبلاگ ، و در صورت تمایل، من را از نظرات و پیشنهادات خود، در جهت هر چه بهتر شدن این وب بی بهره نگذارید.
با تشکر از شما دوستان عزیز
خدانگهدار.


مدیر وبلاگ :حسین کریمی
نویسندگان

آلودگی‌های فراوانی استان اصفهان را تهدید می كند/پالایشگاه اصفهان در مسیر وزش باد قرار دارد و آلودگی‌ها از شمال غرب اصفهان به سمت جنوب شرقی، حركت می‌كند وبه این ترتیب آلودگی بالای سر اصفهان سایه می‌افكند.

ایلنا: استاندار اصفهان گفت:‌ برخی بیماری‌ها مانند M. S، سرطان و بیماریهای آلژیك در اصفهان شیوع بیشتری نسبت به مناطق دیگر داشته باشد و امروزه علم ثابت كرده كه این بیماری‌ها به دلیل همین آلایندگی‌ها اتفاق می‌افتد.

  علیرضا ذاكر اصفهانی در نشست مطبوعاتی كه با حضور خبرنگاران اعزامی از تهران برگزار شد درباره وضعیت تالاب گاو خونی گفت: تالاب گاو خونی دچار مشكل شده و ما نمی‌توانیم مشكلاتی مانند بحران آب را به آسانی برطرف كنیم.

استاندار اصفهان ادامه داد: متاسفانه در یك دهه گذشته دو دوره خشكسالی در اصفهان داشته ایم كه آخرین خشكسالی مربوط به سه سال پیش می‌شود.

او افزود: این خشكسالی‌ها باعث شده كه آب رودخانه‌ها خشك شود و آب به منتهی علیه شرقی اصفهان و تالاب گاو خونی نرسد و بنابراین كم آبی همچنان تالاب گاو خونی را تهدید می‌كند.

ذاكر اصفهانی تصریح كرد: از زمانی كه استاندار اصفهان شده ام به همراه سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط مانند ستاد بحران و آب منطقه‌ای تلاش كرده ایم كه مشكل كم آبی زاینده رود راحل كنیم و اگر امروز آبی در زاینده رود مشاهده می‌شود به خاطر همین تلاش‌ها است. در مقطعی كه آب زاینده رود خشك شده بود مردم به لحاظ روحی و روانی آسیب فراوانی دیدند.

استاندار اصفهان تصریح كرد: به غیر از زاینده رود، منابع دیگری هم برای تامین آب استان وجوددارد كه از جمله آنها می‌توان از منابع زردكوه نام برد در حال تلاش هستیم كه از منابع آب دیگر استان استفاده كنیم و به این ترتیب هم زاینده رود را از كم آبی نجات دهیم و آب مورد نیاز استان را تامین كنیم.
او ادامه داد: در حال حاضر زاینده رود خشك نیست و تا حدودی از خطر نجات یافته است.

اصفهان از نظر آلودگی‌ها در وضعیت بدی قرار گیرد

استاندار اصفهان گفت: وجود كارخانه‌های زیاد پتروشیمی، ‌پالایشگاه، كارخانه‌های فولاد و سیمان و بهره برداری فراوان از خاك و گچ منطقه باعث شده اصفهان از نظر آلودگی‌ها در وضعیت بدی قرار گیرد.
او ادامه داد: آمایش سرزمین خوبی در استان اصفهان صورت نگرفته و همین مساله مشكل آلودگی‌ها را فزایش داده است برخی از مراكز صنعتی در مكان‌های نامناسب ساخته شده مثلاً پالایشگاه اصفهان در مسیر وزش باد قرار دارد و آلودگی‌ها از شمال غرب اصفهان به سمت جنوب شرقی، حركت می‌كند وبه این ترتیب آلودگی بالای سر اصفهان سایه می‌افكند.

افزایش شیوع M.S و سرطان ها در اصفهان به علت آلودگی ها

ذاكر اصفهانی افزود: از طرف دیگر در مناطق شرق اصفهان منابع زیادی از خاك و گچ وجوددارد كه به طور دائم از آنها برداشت می‌شود واین مساله نیز باعث بروز آلودگی‌های بیشتری می‌شودو عوارض ناشی از گاز‌های CO2 و گاز‌های گلخانه‌ای مشكلات فراوانی برای اصفهان ایجاد كرده به طوری كه آلایندگی را نه تنها در هوا بلكه در خاك و آب نیز مشاهده می‌كنیم.

او گفت: رودخانه زاینده رود از آب فاضلاب بسیاری از شهرهایی كه در مسیر آن قرار دارند آلوده می‌شود. چه در استان اصفهان و چه در استان چهار محال بختیاری فاضلاب به داخل زاینده رود ریخته می‌شود و پسماند كارخانه‌ها و حتی فاضلاب منطقه شرق اصفهان و فاضلاب شهر بزرگ شادگان نیز به زاینده رود ریخته می‌شود.

استاندار اصفهان تصریح كرد:‌ آلودگی‌های فراوانی استان اصفهان را تهدید می كند به طوری كه شاید بتوان گفت كمتر منطقه‌ای در جهان وجود دارد كه تا این میزان در معرض آلودگی قرار داشته باشد همین موضوع باعث شده كه برخی بیماری‌ها مانند M. S، سرطان و بیماریهای آلژیك در اصفهان شیوع بیشتری نسبت به مناطق دیگر داشته باشد و امروزه علم ثابت كرده كه این بیماری‌ها به دلیل همین آلایندگی‌ها اتفاق می‌افتد.

استاندار اصفهان تصریح كرد: مسوولان استان اصفهان در تلاش هستند كه اقداماتی برای رفع این آلودگی‌ها انجام دهند فیلترینگ كارخانه‌ها از جمله این اقدامات است همچنین از ادامه توسعه چنین كارخانه‌هایی به شدت جلوگیری می‌شود.

استاندار اصفهان تصریح كرد: دیگر هیچ مجوزی برای كارخانه‌هایی كه آلایندگی دارند داده نمی‌شود و برای تصفیه خانه شادگان اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده تا هر چه زوتر آماده شود.
ذاكر اصفهانی ادامه داد: اولویت كاری ما به بحث تصفیه فاضلاب‌ها مربوط می‌شود و به زودی این سیستم‌ها به بهره برداری می‌رسند.

دیگر مجوز برداشت خاك و گچ در شرق اصفهان داده نمی شود

استاندار اصفهان بیان كرد: در مورد شرق اصفهان و منابع طبیعی مربوط به خاك و گچ نیز اقداماتی صورت گرفته و قرار است كه دیگر اجازه برداشت داده نشود البته عده‌ای از قبل مجوز‌هایی را دریافت كرده بودند كه مجوز آنها تا آذرماه به پایان می‌رسد و دیگر اجازه برداشت از این منطقه به كسی داده نمی‌شود و قرار است سایت جدیدی برای برداشت خاك و گچ در نظر گرفته شود.

او گفت: در رابطه با بیان زدایی و مقابله با آن اقدامات جدی صورت گرفته و در هفته منابع طبیعی برنامه‌ریزی برای مهار چندین هكتار از بیابان‌های شمالی اصفهان را كه در حال پیشروی به سمت اصفهان بود صورت گرفت.

استاندار اصفهان تصریح كرد: باید برای بیابان زدایی مناطقی از جنوب شرق اصفهان به سمت شمال شرق كه شرایط خوبی به لحاظ طبیعی ندارند، اقداماتی صورت گیرد و اعتبار مورد نیاز تامین شود.

مجوز توسعه پالایشگاه اصفهان در جهت كاهش آلودگی ها صادر شده است

استاندار اصفهان در رابطه با توسعه پالایشگاه اصفهان گفت: توسعه این پالایشگاه در راستای كم كردن آلایندگی‌های ناشی از فعالیت های پالایشگاه در حال انجام است و مجوزی هم كه برای توسعه این پالایشگاه داده شده فقط به خاطر این است كه می‌تواند در كاهش آلودگی‌ها كمك كند.

استاندار اصفهان گفت: آلودگی‌های آب زاینده رودو بیماری‌های ناشی از آن را نمی‌توان كتمان كرد واقعیت این است كه به شدت سطح آلایندگی این رودخانه بالا است و ما به دنبال كاهش آلایندگی‌ها هستیم اگر نگاهی به زاینده رود در داخل شهر اصفهان بیندازید، جلبك‌هایی را مشاهده می‌كنید كه دلیل عمده آن فاضلاب‌هایی است كه به داخل رودخانه‌ها ریخته می‌شود البته بخشی از علت وجود این جلبك‌ها به گرمای هوا و عدم جریان مناسب اب باز می‌گردد.

بخشی از زمین های منابع طبیعی به طرح مسكن مهر واگذار شده است

او در رابطه با طرح مسكن مهر و استفاده از زمین‌های منابع طبیعی برای این ساخت و سازها گفت: متاسفانه در استان از نظر زمین دچار مشكل هستیم مثلاً در برخی از شهرهای اصفهان مانند خمینی شهر هیچ زمینی برای ادامه ساخت و سازها وجد ندارد و چاره‌ای جز استفاده از زمین‌های منابع طبیعی وجود ندارد.

استاندار اصفهان گفت: باید مشكل مسكن مردم را حل كرد، بلند مرتبه‌سازی به تنهایی چاره كار نیست بنابراین باید از زمین‌های منابع طبیعی استفاده كنیم.

نوع مطلب : هشدارهای زیست محیطی، آلودگی محیط زیست، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 10 مرداد 1389
دوشنبه 27 شهریور 1396 04:01 ق.ظ
You've made some decent points there. I looked
on the web to learn more about the issue and found most individuals will
go along with your views on this web site.
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:05 ب.ظ
It's not my first time to go to see this website, i am visiting this site dailly and get pleasant information from here everyday.
شنبه 14 مرداد 1396 10:10 ب.ظ
Having read this I believed it was very informative. I appreciate you spending some time and effort to put this short article
together. I once again find myself spending a lot of time both reading and leaving comments.
But so what, it was still worth it!
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:51 ب.ظ
Hello, its pleasant paragraph concerning media print, we all understand media is a impressive source of
information.
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:31 ق.ظ
Great weblog right here! Additionally your website lots up fast!
What host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink to your host?

I wish my web site loaded up as quickly as yours lol
جمعه 11 فروردین 1396 12:54 ب.ظ
Incredible points. Solid arguments. Keep up the good work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی